معتاد به اسب دوانی بوشهر طوفان روزنامه

معتاد به اسب دوانی: بوشهر طوفان روزنامه انتخابات شبکه های اجتماعی انتخابات ریاست جمهوری روزنامه بامداد جنوب

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری هالیوود مجبورم کرد نام خانوادگی‌ام را عوض کنم / کلوئه وانگ

بازیگر مجموعه «ماموران شیلد» می‌گوید هالیوود از نام فامیلی‌اش خوشش نمی‌آمده ولی عوض کردن نام چیزی از هویت دورگه چینی‌اش را عوض کردن نمی‌دهد. وانگ هالیوود را مته

هالیوود مجبورم کرد نام خانوادگی‌ام را عوض کنم / کلوئه وانگ

کلوئه وانگ:هالیوود مجبورم کرد نام خانوادگی ام را عوض کنم

عبارات مهم : بازیگر

بازیگر مجموعه «ماموران شیلد» می گوید هالیوود از نام فامیلی اش خوشش نمی آمده ولی عوض کردن نام چیزی از هویت دورگه چینی اش را عوض کردن نمی دهد. وانگ هالیوود را متهم به نژادپرستی کرده است.

به گزارش تسنیم، پیش تر اگرچه بازیگران زیادی به حضور بازیگران آمریکایی و اروپای غربی در نقش کاراکترهای آسیایی اعتراض کرده بودند ولی هر چه بود دایره این تبعیض ها خلاصه به برابر دوربین می شد.

هالیوود مجبورم کرد نام خانوادگی‌ام را عوض کنم / کلوئه وانگ

انتقادات علیه فضای نژاد پرستانه هالیوود ولی وارد فاز تازه تری شده است هست. هنگامی که بازیگر سریال «ماموران شیلد» از محدودیت های پشت صحنه می گوید.

کلوئه بنت، بازیگر آسیایی الاصل سریال ابرقهرمانی شبکه abc آمریکا می گوید نام اصلیش کلوئه وانگ بوده ولی به خاطر نژاد پرستی افراطی در هالیوود مجبور می شود نام خانوادگیش را به بنت عوض کردن دهد. آیا که نام قبلی، هالیوود را «ناراحت می کرد».

بازیگر مجموعه «ماموران شیلد» می‌گوید هالیوود از نام فامیلی‌اش خوشش نمی‌آمده ولی عوض کردن نام چیزی از هویت دورگه چینی‌اش را عوض کردن نمی‌دهد. وانگ هالیوود را مته

وقتی روی صفحه اینستاگرامش مخاطبان علت عوض کردن اسمش را پرسیدند، بنت پاسخ داد: «تغییر نام خانوادگیم، این حقیقت را عوض کردن نمی دهد که من دو رگه چینی هستم، در چین زندگی کرده ام، به زبان ماندرین هم صحبت می کنم و این که با دو فرهنگ چینی و آمریکایی بزرگ شده است ام. عوض کردن نام به این معنی است که من هم باید سهمم را پرداخت می کرد. هالیوود بسیار نژاد پرست است و مرا با اسمی که ناراحتش کند جهت بازی گزینش نمی کرد. من با تمام امکاناتم هر کاری در توانم باشد را انجام می دهم تا مطمئن شوم دیگر کسی جهت گرفتن کار نباید اسمش را عوض کند.»

چندی پیش بازیگر بریتانیایی، اد اسکرین از نقش خودش در فیلم تازه «پسر جهنمی» به این خاطر که شخصیت، اصالتی آسیایی داشت کناره گیری کرد. بنت به علت «ایستادن در برابر عدم حساسیت ادامه دار هالیوود و عملکرد نا امیدانه اش علیه بازیگران آسیایی- آمریکایی» اسکرین را تحسین و ابراز امیدواری کرده که در ادامه بازیگران دیگری هم پیدا شوند تا چنین کاری را انجام دهند.

اد اسکرین در مورد اقدام خودش می گوید که وقت گزینش شدن جهت نقش «بن دایمیو» نمی دانسته که در کتاب های مصور او اصلیتی آسیایی داشته و به محض این که متوجه این عنوان می شود آن را رها می کند. او اعتقاد است این مسئله مثال دیگری جهت تبعیض نژاد در هالیوود بوده و وی نمی خواسته جزوی از آن باشد. او کاری را انجام داده که همین امسال اسکارلت جوهانسون در فیلم «شبح درون پوسته» و تیلدا سویینتون در فیلم «دکتر استرنج» انجام ندادند و نقش هایی با پیشینه آسیایی را بازی کردند تا جزوی از پلن تبعیض در هالیوود معرفی شوند. هیاهوی ایجاد شده است باعث شد تهیه کننده های فیلم «پسر جهنمی» منشتر شدن بیانیه ای تعهد دهند که جهت گزینش بازیگر نقش بن دایمیو بازیگر مناسب تری گزینش کنند. ولی هنوز اسمی از بازیگری آسیایی برده نشده است.

هالیوود مجبورم کرد نام خانوادگی‌ام را عوض کنم / کلوئه وانگ

واژه های کلیدی: بازیگر | هالیوود | بازیگری | هالیوود | آمریکایی | بازیگران | تبعیض نژاد | بازیگران آمریکایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs