معتاد به اسب دوانی بوشهر طوفان روزنامه

معتاد به اسب دوانی: بوشهر طوفان روزنامه انتخابات شبکه های اجتماعی انتخابات ریاست جمهوری روزنامه بامداد جنوب

گت بلاگز اخبار اجتماعی اعلام میزان مستمری ، خانوارهای کم درآمد مستمری می گیرند

رئیس شرکت بهزیستی، گفت: تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده است در قانون برنامه ششم توسعه است می‌توانند مستمری مددجویی دریافت کنند.

اعلام میزان مستمری ، خانوارهای کم درآمد مستمری می گیرند

خانوارهای کم درآمد مستمری می گیرند/ اعلام میزان مستمری

عبارات مهم : قانون

رئیس شرکت بهزیستی، گفت: تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده است در قانون برنامه ششم توسعه است می توانند مستمری مددجویی دریافت کنند.

به گزارش مهر به نقل از منزل ملت، انوشیروان محسنی بندپی در خصوص پوشش افراد «کم درآمد» به وسیله نهادهای حمایتی، گفت: بر اساس ماده ۸۰ قانون برنامه ششم توسعه، پشت نوبتی ها باید از مستمری که در بودجه سنواتی آمده برخوردار شوند، از همین رو تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده است در قانون برنامه ششم توسعه است می توانند جهت دریافت مستمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی عضویت کنند.

اعلام میزان مستمری ، خانوارهای کم درآمد مستمری می گیرند

وی تصریح کرد: این افراد باید در سامانه وزارت تعاون عضویت و بعد از بازرسی میدانی، تحت پوشش شرکت بهزستی قرار می گیرند، در واقع مستمری تعیین شده است بدون در نظر گرفتن یارانه نقدی جهت خانواده های یک نفره ۱۹۵ هزار تومان، خانوده های دو نفره ۲۵۰ هزار تومان، خانوده های سه نفره ۳۲۵ هزار تومان، خانوده های چهار نفره ۴۱۸ هزار تومان و خانواده پنج نفره ۴۶۵ هزار تومان است و به خانواده هایی که درآمد آنها بدون یارانه نقدی کمتر از این میزان باشد تعلق خواهد گرفت.

محسنی بندپی یادآور شد: بر اساس قانون بودجه سال ۹۶، منابع این مستمری از بخش هدفمندی تامین خواهد شد، در بخش دیگر هم تلاش شده است تا نسبت به توانمند سازی این افراد اقداماتی انجام گیرد ولی اولویت شرکت با افراد دارای معلولیت شدید است.

رئیس شرکت بهزیستی، گفت: تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده است در قانون برنامه ششم توسعه است می‌توانند مستمری مددجویی دریافت کنند.

وی با یادآوری آمار زنان سرپرست خانوار، گفت: بر اساس آخرین آمار اعلام شده است حدود ۱۸۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و ۶۰۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) هستند، از این جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نیز در دستور کار شرکت بهزیستی قرار گرفته هست، در این زمینه گام های خوبی هم برداشته شده است و حدود ۴ هزار گروه همیار و خودیار تعبیه شده است تا از مهارت های فنی برخوردار شوند.

رئیس شرکت بهزیستی تصریح کرد: افرادی که دارای معلولیت شدید هستند و امکان توانمندی آنها وجود ندارد، در لایحه کمک های اجتماعی نیز دیده شده است است.

واژه های کلیدی: قانون | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs